Okolie

Okolie Zuberca, Západné Tatry - Roháče a Orava

Penzión Timea je dobrým východiskovým miestom pre všestranné aktivity v každom ročnom období. Nachádza sa v Zuberci - poslednej obci pod Roháčmi, významnom centre turistického ruchu. Západné Tatry - Roháče sú pokra?ovaním Vysokých Tatier s končiarmi nad 2 000 m.n.m., horskými plesami i vodopádmi.

 

zuberec

 

Príroda v tomto kúte Slovenska na Orave nešetrila svojimi darmi. Krása hôr a dolín očarí nielen vysokohorských turistov, lyžiarov, ale aj starších ľudí tichým prostredím a pohodlnými túrami.

 

Rohace-2Rohace-3Rohace-4Rohace-5Rohace-6Rohace-7Rohace-8Rohace-9Rohace-10Rohace-11

 

Priamo v Zuberci, len 100 m od penziónu Timea, sa nachádzajú lyžiarske vleky dlhé 1 200 m s výškovým rozdielom 230 m a s prevádzkou až do 21. hod. V prípade nedostatku snehu sú svahy umelo zasnežované.


Lyzovanie-1Lyzovanie-2Lyzovanie-3

 

Okrem turistiky a lyžovania, ktoré sú prioritou tohto kraja, môžete celoročne navštíviť termálne kúpaliská s teplotou 37 °C v Oraviciach (9 km) i Bešeňovej (36 km).

 

Oravice-1Oravice-2Oravice-3

 

V lete si prídu na svoje aj vyznavači vodného športu na Oravskej priehrade alebo Liptovskej Mare (30 km). Nezabudnutelné zážitky vo vás zanechá návšteva Oravského hradu (33 km) i Múzea oravskej dediny v Brestovej (2 km), kde sa ocitnete v skutočnej dedine z konca 19. storočia.

 

Oravsky-hradOravsky-hrad-2
Skanzen-Brestova-1Skanzen-Brestova-2Skanzen-Brestova-3